Jak często serwisować klimatyzację?

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne latem chłodzą wnętrza, zimą ogrzewają, a dodatkowo filtrują powietrze w pomieszczeniach. Aby klimatyzator prawidłowo spełniał przypisane mu funkcje, należy o niego odpowiednio dbać, czyli regularnie serwisować.

Jak często czyścić klimatyzację w domu i biurze?

Według ekspertów, klimatyzator w domu lub biurze powinien być serwisowany dwa razy do roku. Gdy klimatyzator pracuje w specyficznych warunkach i wytwarza więcej cząsteczek (np. w restauracji, sklepie), powinien być serwisowany częściej. Najlepszy czas na serwisowanie klimatyzatora to przełom marca i kwietnia, kiedy klimatyzator jest w szczytowej formie i pracuje w bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Co obejmuje serwis klimatyzacji?

Technik przeprowadza kilka kontroli i czyści filtry w systemie klimatyzacji. Sprawdza następujące elementy: parownik, sterowniki oraz okablowanie i połączenia instalacyjne. Wszystkie wymienione filtry mogą być czysto wyczyszczone i wymienione w minimalnym stopniu. Istotne jest, aby zrozumieć, że filtry domowych klimatyzatorów mogą być ponownie wykorzystane.

Czemy serwis klimatyzacji jest potrzebny?

Właściwa pielęgnacja systemu klimatyzacji jest konieczna, aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie. Istnieją dwa powody, dla których serwisowanie jest wymagane. Pierwszym z nich jest to, że pracując z zanieczyszczeniami, system klimatyzacji może powodować problemy zdrowotne u ludzi (wokół niego mogą gromadzić się pleśnie, grzyby, wióry i bakterie, powodując problemy zdrowotne). Drugi to fakt, że serwisowanie wpływa pozytywnie na wydajność i sprawność klimatyzatora (urządzenie pracuje cicho, zużywa mniej energii i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów).

Jak samodzielnie wyczyścić klimatyzację?

Dopuszczalne jest samodzielne czyszczenie filtrów klimatyzacji, ponieważ nie jest to trudne zadanie. Wskazane jest jednak zlecić okresowe przeglądy klimatyzacji profesjonalistom, którzy są w stanie zidentyfikować każdy problem.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *